چگونه از حریم شخصی خود در ایفون و آی پد محافظت کنیم؟

این مراحل ساده را برای حفاظت از داده‌های شخصی بر روی ایفون یا ای پد دنبال کنید.

Featured image

دستگاه‌تان را با یک رمز بیشتر از 4 رقم قفل کنید.

بیایید با نقطه ی ورود به گوشی شروع کنیم – یعنی رمز. رمز بطور پیش فرض به شما انتخاب کاراکترهای دارای حرف و عدد و قابلیت این که آن را بیشتر از 4 کاراکتر معمول بگذارید می دهد.

چطور: تنظیمات > لمس ای دی و رمز > تغییر رمز > گزینه های رمز Settings > Touch ID & Passcode > Change Passcode > Passcode Options

فعال سازی “ حذف داده ها “ برای حذف داده بعد از 10 بار تلاش ناموفق برای وارد شدن.

در یک موقعیت دور از ذهن گوشی شما دزدیده شده است، شما می توانید خطر قرار گرفتن داده‌های‌تان در دستان افراد نامشخص را با گذاشتن آن در حالت حذف همه چیز بعد از 10 بار تلاش ناموفق برای ورود کاهش دهید.

چطور: تنظیمات > لمس ای دی و رمز > حدف داده ها Settings > Touch ID & Passcode > Erase Data

اعلان‌های اپ‌های حساس را بر روی صفحه قفل نشان ندهید.

حتی اگر گوشی شما دزدیده نشده باشد، پیام‌های شخصی شما به عنوان اعلان بر روی صفحه قفل می تواند توسط دیگران دیده شوند. این اعلان ها برای هر اپ می توانند روشن یا خاموش شوند.

چطور: تنظیمات > اعلان ها > [ اسم اپ ] > نشان دادن بر روی صفحه قفل Settings > Notifications > [app name] > Show on Lock Screen

“به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی من “ را خاموش کنید.

گوشی شما با شما همه جا می رود و آن اطلاعات با خانواده و دوستان به اشتراک گذاشته می شوند. با خاموش کردن این قابلیت اگر دستگاه خانواده یا دوستان شما به دست شخص نامربوطی بیفتد اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شما محفوظ خواهد ماند.

چطور: تنظیمات > حریم شخصی > سرویس های موقعیت مکانی > موقعیت مکانی من را به اشتراک بگذار Settings > Privacy > Location Services > Share My Location

سرویس‌های موقعیت مکانی را برای مواردی که نیاز به آن ندارید خاموش کنید.

گاهی اوقات اپ ها بیش از حد برای داده های ما، از جمله مکان، مشتاق به نظر می رسند. شما می توانید دسترسی آن‌ها به موقعیت مکانی‌تان را تک به تک خاموش کنید. همچنین باید دسترسی اعطا شده به سرویس های پیش فرض که ممکن است غیر ضروری باشند را چک کنید.

چطور: تنظیمات > حریم شخصی > سرویس های موقعیت مکانی(>سرویس های انتخابی سیستم) Settings > Privacy > Location Services (> optionally System Services)

دسترسی به داده‌های حساس را برای اپ‌هایی که نیازی به آن‌ها ندارید خاموش کنید.

شما می توانید دسترسی اپ هایی که نیازی به شخصی‌ترین اطلاعات شما ندارند را به این اطلاعات محدود کنید، برای مثال دسترسی این اپ‌ها به مخاطبان، تقویم و عکس ها و… می تواند محدود شود.

چطور: تنظیمات> حریم شخصی> مخاطبین، غیره. Settings > Privacy > Contacts, etc

برنامه های نصب شده را بازبینی کنید.

برای کاهش بیشتر خطر نفوذ به حریم خصوصی، چند لحظه برای چک کردن هر اپ بر روی دستگاه وقت بگذارید و هر برنامه ای‌که دیگر استفاده نمی کنید را حذف کنید.

چطور: بر روی آیکون هر برنامه ای که می خواهید در صفحه خانه انگشت‌تان را به مدت طولانی نگه دارید. یا، تنظیمات > عمومی> ذخیره سازی و کاربری iCloud> مدیریت ذخیره سازی

تایید خواندن را خاموش کنید تا هنگامی که شما پیام‌های مردم را می بینید مطلع نشوند.

این بیشتر یک خواست شخصی است، اما شاید دوست نداشته باشید که فرستننده پیام بفهمد که پیام را خوانده اید.

چطور: تنظیمات > پیام ها > فرستادن تایید خواندن Settings > Messages > Send Read Receipts

“محدود کردن ردیابی تبلیغات” را روشن کنید.

ردیابی آگهی توسط شبکه‌های تبلیغاتی برای هدف قرار دادن آگهی‌ها در برنامه‌ها استفاده می شود. محدود کردن این قابلیت ردیابی آگهی‌ها را در سرتاسر اپ ها محدود می کند.

چطور: تنظیمات> حریم شخصی> تبلیغات Settings > Privacy > Advertising

هر چند وقت یک بار، تبلیغات یاب خود را مجددا راه اندازی کنید.

تنظیمات “ محدود کردن ردیابی تبلیغات” بستگی به صداقت توسعه دهنده ی اپ دارد. شما می توانید یک لایه‌ی محافظ از طریق راه اندازی مجدد تبلیغات‌یاب برای دستگاه اضافه کنید.

چطور: تنظیمات > حریم شخصی > تبلیغات > راه اندازی مجدد تبلیغات یاب Settings > Privacy > Advertising > Reset Advertising Identifier

DuckDuckGo را به عنوان موتور جستجوگر پیش فرض قرار دهید

DuckDuckGo موتور جستجو گر بدون ردیابی است که اطلاعات شخصی شما را جمع نمی کند و به اشتراک نمی گذارد.

چطور: برای مرورگر Safari به تنظیمات> Safari> موتور جستجو گر> DuckDuckGo برید.

مرورگر حریم شخصی DuckDuckGo را نصب کنید.

اپ موبایل duckduckGo از قابلیت درونی مسدود سازی ردیاب‌های شبکه، رمزنگاری هوشمندتر، و البته جستجوی خصوصی برخوردار است. همه این قابلیت‌ها به شکلی که طراحی شده اند که زمانی که شما در حال جستجو و گشت و گذار در این اینترنت هستید به بهترین شکل عمل نمایند.

چطور: اپ را از https://duckduckgo.com/app بگیرید.

تبریک! شما همین حالا یک قدم بزرگ برای بالا بردن حریم شخصی گوشی و محافظت از داده‌ها بر روی ایفون یا آی پدتان برداشته اید.


منبع :‌ https://spreadprivacy.com/iphone-privacy-tips/